Nem hittem volna, hogy még valaha az életben pozitívan nyilatkozom a TV2-ről, de legalább ők engedik a videóik külső linkelését, ellentétben az m1-gyel vagy az ATV-vel. A Tényektől is a falra mászom, mert mindennél fontosabb nekik, hogy megszökött egy lajhár a veszprémi állatkertből, vagy hogy egy random faluban egy néni elesett, mert a biciklin lévő ételhordóba akadt egy gyerek pecabotja. Ezek a hírek helyi újságokba valók, nem az országos médiába, ahol mindannyiunk életét érintő dolgokról illene beszélni.
Vissza Tbodra. A kistérségre jellemző, hogy a kistelepülések egymásnak tartoznak, így A-nak be kell hajtania a pénzt B-től, hogy kifizesse C-t. Tbod is így járt a még azelőtti időben, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat átvette volna a közintézményeket. A tartozás 7 milla, az inkasszó lényege, hogy a település számlájára folyósított pénzekre a követelő fél a folyósítás jogcíme nélkül ráteheti a kezét (ilyen pl. a közmunkások bére, a lakásfenntartási támogatás vagy az eseti gondnokság során (szeptembertől ez megszűnik) a természetben nyújtott családi pótlék). A településen élők elsődleges jövedelemforrásai a szociális transzferek, hetek óta érezhető a felháborodottság. A közüzemi díjakból származó hátralékok esetén a kikötést lassabban hajtják végre (ebben kicsit populistán nyilatkozott a Zoli), sokkal rosszabb, hogy az ezt követően kérhető feltöltős mérőórák (mint mobil esetén a kártyás feltöltés) beszerelése kb. 70e forint.
Tömegközlekedés gyakorta nincs, legközelebb Egerben van szélesebb munkalehetőség, de napi 1 busz megy oda és vissza, nem tipikus munkaidőhöz alkalmazkodva. A szociális szövetkezetek pályázati pedig még mindig nem írták ki, pedig ez lenne az egyetlen lehetőség a településen élők szélesebb foglalkoztatására, föld és elhagyott telek van bőven. Viktor azt nyilatkozta, 2013-tól bárkinek tud közmunkát adni, köszönjük szépen, tisztes megélhetést és hasznos munkát szeretne mindenki, nem láblógatást a vízmű elhagyatott gátjain.
Utolsó kommentek